Зборная Беларусі перамагала Латвію з лікам 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) у матчы 6-га туру групавога раўнду чэмпіянату свету па хакеі.

Delfi.lv

Delfi.lv

У першым перыядзе шайбы закінулі Джэф Плат і Міхаіл Грабоўскі на 8-й хвіліне, прычым розніца склала за 33 секунды.

У другім перыядзе лік скараціў Кулда, а ў самым канцы трэцяга Сяргей Касціцын паставіў кропку — 3:1.

Беларусь — у чвэрцьфінале, упершыню з 2009 г.

Група В: Раcія — 18 (6 гульняў), Беларусь — 12 (6), ЗША — 11 (6), Фінляндыя — 11 (7), Латвія — 9 (6), Швейцарыя — 7 (6), Германія — 5 (6), Казахстан — 2 (7).

На Чыжоўцы-Арэна Швецыя выйграла ў Італіі — 5:1

Група А: Швецыя — 18 (7), Канада — 15 (6), Францыя — 10 (6), Чэхія — 10 (6), Славакія, Нарвегія — 7 (6), Данія — 6, Італія — 3 (7)

У аўторак гуляюць: Германія — ЗША (12:45), Латвія — Швейцарыя (16:45), Беларусь — Расія (20:45).

Група А: Нарвегія — Канада, Данія — Славакія, Чэхія — Францыя.

У групе А: усе чвэрцьфіналісты вызначыліся, невядома толькі размеркаванне месцаў.