tut.by

tut.by

Мінскае «Дынама» выйграла ў БАТЭ ў матчы 15-га тура чэмпіянату краіны па футболе з лікам 1:0. Гульня прайшла на «Барысаў-Арэне» ў панядзелак. «Дынама» скараціла адставанне да пяці ачкоў.

наогул апошні раў БАТЭ цярпеў паразу ў чэмпіянаце ў першым туры сезона-2014 (0:2 ад салігорскага «Шахцёра»).

На 21-й хвіліне адзіны мяч у сустрэчы забіў Глеб Рассадкін («Дынама»), а ў пачатку другога тайма на поле выйшаў Аляксандр Глеб (БАТЭ). Гэта яго першы выхад на поле пасля вяртання ў Барысаў.

Нагадаем, што ў матчы 2-га тура БАТЭ выйграў у «Дынама» ў Мінску з лікам 2:0.

«Шахцёр» сёння разграміў «Славію» — 6:1.

Пасля 15 тураў: БАТЭ — 38, Дынама — 33, Шахцёр — 27, Мінск — 26, Белшына — 25, Граніт — 24, Дынама Брэст — 19, Тарпеда-БелАЗ — 18, Нёман, Славія, Нафтан — 16, Гомель — 14, Слуцк — 10, Віцебск — 9.

Матчы 16-га тура пройдуць 14—17 жніўня. 14 жніўня БАТЭ гуляе з «Гомелем», а 15-га «Дынама» — з «Шахцёрам».

На наступным тыдні БАТЭ і «Дынама» гуляюць у еўракубках.