Фота з сайта БГК.

Брэсцкі гандбольны клуб імя Мяшкова ў шостым туры Лігі чэмпіёнаў дома ў драматычнай канцоўцы прайграў нямецкаму «Кілю», перадае карэспандэнт БЕЛТА.

У Брэст адзін з наймацнейшых клубаў бундэслігі прыбыў не ў аптымальным складзе, у заяўцы адсутнічалі некалькі ключавых гульцоў. Тым не менш, госці аказалі гаспадарам годны супраціў.

На першым часе «Кіль» адчуваў цяжкасці ў атацы і гуляў другім нумарам. Але да 10-й хвіліне нямецкая каманда выйшла наперад. Калі разрыў дасягнуў трох мячоў, галоўны трэнер БГК Сяргей Бябешка ўзяў тайм-аўт і памяняў тактыку абароны з 5-1 на 6-0. Такое рашэнне прынесла вынік. У канцоўцы першай паловы сустрэчы берасцейцы зраўнялі лік і вярнулі сабе перавага. За секунду да свістка на перапынак на табло загарэўся лік 14:12 на карысць «мяшкоўцаў».

Пачатак другога тайма атрымаўся правальны для БГК: у большасці брэсцкія гандбалісты разгубілі сваю перавагу. Да 40-й хвіліны гаспадары вярнуліся ў гульню і зноў зраўнялі лік. Такі характар гульні захоўваўся працяглы час, але за 10 хвілін да заканчэння паядынку гульцы БГК здалі пазіцыі. «Кіль» упэўнена лідзіраваў з розніцай у чатыры мячы. «Мяшкоўцам» удалося сабрацца, і яны выдалі феерычны гандбол. На жаль, давесці гульню хоць бы да нічыёй ім не ўдалося. У выніку Брэсцкі гандбольны клуб мінімальна саступіў супернікам — 24:25. Гэты паядынак быў вызначаны Еўрапейскай федэрацыяй гандбола матчам тыдня. Сваю назву ён цалкам апраўдаў.

Наступную гульню ў Лізе чэмпіёнаў БГК зноў правядзе дома. На пляцоўцы Палаца спорту «Вікторыя» берасцейцы 11 лістапада прымуць яшчэ аднаго рэпрэзентанта бундэслігі — «Фленсбург».