Беларускія хакеісты занялі другое месца на этапе «Еўрачэленджа» ў французскім Сержы. У заключны дзень турніру падапечныя Дэйва Льюіса былі мацнейшымі за супернікаў з Славеніі з лікам 5: 3 (2: 1, 1: 1, 2: 1), паведамляе карэспандэнт БелТА.

Беларускія хакеісты ўжо на чацвёртай хвіліне першага перыяду рэалізавалі колькасную большасць. Дакладны кідок на рахунку Паўла Баярчука. Маладая каманда Дэйва Льюіса, якому на трэнерскім мастку дапамагалі Міхаіл Захараў і Сяргей Пушкоў, кантралявала хаду падзей на пляцоўцы цягам усяго матчу. Галы ў свой актыў, акрамя Паўла Баярчука, запісалі Раман Дзюкаў, Даніла Карабанаў, Дзмітрый Буйніцкі і Артур Гаўрус.

Пры ліку 3: 3 на трэцім перыядзе важнай стала шайба ў выкананні Дзмітрыя Буйніцкага, які адзначыўся на 58-й хвіліне. Вырашальную шайбу беларусы правялі ў пустыя вароты супернікаў.

Пераможцам этапу «Еўрачэленджа» у Сержы стала зборная Латвіі, якая ў трэцім туры была мацней за Францыю - 3: 1. Выніковае становішча: Латвія - 9 (3), Беларусь - 5 (3), Славенія - 2 (3), Францыя - 2 (3).