Ймовірно, цього року Україна не братиме участь в 15-му, ювiлейному, Мiжнародному фестивалi мистецтв «Слов’янський базар у Вiтебську», хоча пiдготовка до нього йде в Українi з травня. У Бiлорусi розцiнюють цей факт як мiжнародний скандал, адже iдея i концепцiя фестивалю залишається тiєю самою – єднання трьох братнiх народiв, дружбi i таланту яких приїжджають повчитися представники iнших країн з ближнього i дальнього зарубiжжя.

День України – традицiйне свято мистецтв України – проводився в рамках фестивалю щорiчно. Цього року його повинен був режисирувати заслужений дiяч мистецтв України Василь Вов-кун. Визначенi i учасники дитячого музичного конкурсу i конкурсу молодих виконавцiв естрадної пiснi «Вiтебськ-2006». Що ж заважає Українi брати участь у фестивалi? Рiч у тому, що з березня цього року набув чинностi Закон України «Про внесення змiн до закону України «Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти» та iнших законодавчих актiв України», за допомогою якого держава намагається поставити розпорядникiв бюджетних коштiв у жорсткi рамки контролю. Участь у «Слов’янському базарi» фiнансується державою i потрапляє в графу «Послуги». Вiдповiдно до цього Закону Мiнiстерство культури i туризму України повинне було затвердити кошторис майбутнього заходу, й оголосити хоча б через одну iнформацiйну систему в мережi Інтернет про тендер на його проведення, вказавши час проведення вiдкритих торгiв.

Але оскiльки чiткий механiзм проведення тендера для заходiв культури ще не розроблений, мiнiстерство, мабуть, понадiялося, що якось воно владнається, доручивши пiдготовку фестивальних заходiв перевiреному i надiйному партнеровi – державному концертному агентству «Україна», яке чудово справлялося з цiєю роботою впродовж чотирнадцяти рокiв iснування фестивалю. «Який тендер? – дивуються фахiвцi. – Проведення подiбних масштабних мiжнародних заходiв сьогоднi в Українi можна довiрити двом-трьом органiзацiям, мiж ними конфлiктiв немає, оскiльки роботи i без «Слов’янського базару» для всiх вистачає».

– Без тендера держава може довiрити нам тiльки тi заходи, бюджет яких не перевищує 30 тисяч гривень, – говорить директор державного концертного агентства «Україна» Ярослав Гуськов.– Але участь України у фестивалi «Слов’янський базар у Вiтебську» минулого року обiйшлася в 400 тисяч гривень. За 30 тисяч ми зможемо довезти наших артистiв тiльки до Обухова.

У бюджетi – витрати на дорогу, проживання, харчування артистiв. Гонорари в цьому ряду складають лише малу дещицю. До речi, Україна ось вже не перший рiк вкладає у фестиваль значно менше коштiв, нiж Росiя i Бiлорусь. Хоча спочатку фестиваль замислювалося проводити на паритетних засадах. З нашою «бiднiстю» господарi фестивалю якось мирилися, а ось з iгноруванням свята погоджуватися не хочуть.

– Неучасть України в «Слов’янському базарi» пiдiллє масла у вогонь тим, хто намагається розпалити ворожнечу мiж Україною i Бiлоруссю, – говорить перший заступник мiнiстра культури Республiки Бiлорусь Володимир Рилатко. – Ми чекали, що на п’ятнадцятирiччя фестивалю приїде Президент України Вiктор Ющенко, котрий минулого року надiслав дуже зворушливе i щире вiтання фестивалю, яке було зачитане в прямому ефiрi зi сцени лiтнього амфiтеатру.

Мiнiстерство економiки України прогнозувало у зв’язку iз набуттям чинностi змiн в законi про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти погiршення макро-економiчних показникiв, i навiть не виключало розвитку iнфляцiйних процесiв. Але те, що в перiод впровадження цього закону замре українська культура – це мало хто передбачав. Пiд загрозою не тiльки участь України в «Слов’янському базарi», але й проведення урочистих заходiв, присвячених Дню Конституцiї. Адже на цi заходи, що фiнансуються Мiнкультури i туризму, теж не були оголошенi свого часу тендер i торги. Тепер в Мiнiстерствi спохопилися – та пiзно. Лiмiт часу, вiдпущений на подачу оголошення в Інтернет i проведення торгiв, вичерпаний.

Робітнича газета

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзеру