Барысаўскі БАТЭ пацярпеў паразу ад аднаго з лідараў чэмпіянату Польшчы кракаўскай «Віслы» з лікам 1:3 (першы тайм 0:2; галы: Малецкі, 41, 43, Сабалеўскі, 66, Алекс, 90+3).

Таварыскі матч прайшоў у Турцыі 12 лютага.

БАТЭ гуляў у наступным складзе: Гутар — Шытаў (46 хв. — Ліхтаровіч), Юрэвіч, Валадзько, Брэсан (Бага, 80), Сіміч, Няхайчык (Гардзяйчук, 70), Скавыш (Алекс, 85), Бардачоў, Радзівонаў, Аляхновіч (Рудзік, 58).

У складзе «Віслы» да 72-й хвіліны гуляў экс-барысавец Міхаіл Сівакоў, аддадзены пры канцы студзеня ў арэнду «Белай Зорцы» італьянскім «Кальяры».

Гэта трэцяя параза БАТЭ ў спарынгах ад Новага года (былі таксама паразы ад заграбскага «Дынама» — 1:2, чэшскай «Сігмы» — 1:3, перамога над бялградскім ОФК — 2:0.

***

У панядзелак сяміразовыя чэмпіёны краіны вяртаюцца ў Мінск, дзе будуць рыхтавацца да матча 1/16 фіналу Лігі Еўропы з французскім ПСЖ. 17 лютага каманды згуляюць у Мінску, а 24-га — у Парыжы.

ПСЖ сёння ў матчы чэмпіянату Францыі гуляе на «Парк дэ Прэнс» з «Лансам». У турнірнай табліцы парыжскі клуб дзеліць 2-3-я месцы з «Рэнам», у клубаў па 37 пунктаў. Лідзіруе ў чэмпіянаце Францыі «Ліль» з 42 баламі.