Hramadstva99

Łukašenka raskazaŭ, što pad vybary vydatkavaŭ na prapahandystaŭ «niemałyja hrošy»

Pryznačajučy Marata Markava, Alaksandr Łukašenka adznačyŭ, što vydzieliŭ prapahandystam niemałyja hrošy, tamu čakaje vynik nie paźniej za 1 vieraśnia, a adkazvać za heta budzie novy ministr.

U časie pryznačeńnia Markava novym ministram infarmacyi Łukašenka skazaŭ, što toj moža pracavać i na telebačańni, ale najpierš Łukašenka spytaje jaho za asnoŭnuju pracu. Markaŭ adkazaŭ, što vydatna razumieje, «što čas dosyć surjozny». 

— Tam sapraŭdy jość masa pytańniaŭ, tym bolš napiaredadni vybaraŭ. Patrebna budzie vybudoŭvać i novyja miedyja. I dziakujučy rašeńniam, jakija vy pryniali <> na siońniašni dzień mahčymaści takija ŭ telekanałaŭ jość, ale hetyja mahčymaści treba naroščvać i pašyrać, — skazaŭ Markaŭ. 

Łukašenka jaho pierabiŭ:

— Za mahčymaści vy adkažacie hałavoju — tam hrošy niemałyja…. — skazaŭ jon.

 Jon udakładniŭ, što za hrošy, vyniki, novyja prahramy Markaŭ budzie adkazvać piersanalna. Padklučać, pavodle Łukašenki treba, «kaho treba, — i ANT, i STV, i Pieršy kanał». 

— Dalej za 1 vieraśnia ciahnuć užo niama kudy. U vas pavinna być i studyja dobraja dla televizijščykaŭ. Hałoŭnaje, hrošy, finansy. Vy pavinny trymać ich u rukach, i kožnamu davać pa kapiejcy tudy, kudy treba. Heta hałoŭnaje dla mianie, — skazaŭ Łukašenka.

Siońnia ž Łukašenka, jaki pad vybary daŭ prapahandystam «niemałyja hrošy», zajaviŭ pra nieabchodnaść skaračeńnia dapamohi šmatdzietnym siemjam i inšych ilhot. 

Kamientary9

 • niaviesta azaronka
  13.06.2024
  voś cikava... a kali b Hryša byŭ mnahadzietny, to spačatku b hrošy ŭ Hryšy by adabraŭ, a potym znoŭ Hryšy daŭ?
 • daviedka
  13.06.2024
  Kakije vozmožnosti, kakaja chorošaja baza dla tielevizionŝikov... BT łohotip svoj v tielekie nie mieniało so vriemion priedsiedatielstva daleko nie samoho prohrieśsivnoho Davyd́ko, kohda HD jeŝio nie pachło, a užie davno vniedrieno Full HD, no łohotip tak i ostałsia otkrovienno kołchoznyj, da jeŝio i ohromnyj... Na sajtie BT otstałyj plejer, zapustiť vidieo nievozmožno... Samo vidieo pri etom čaŝie vsieho v dopotopnom HD (1280x720). Vstriečaliś słučai, kohda BT skačivało sobstviennoje vidieo s Youtube i zalivať siebie na sajt priamo s sootvietstvujuŝiej  stročkoj v mietadannych... A s niedavnich por na sajtie BT stali vykładyvať vidieo s nieskolkimi odnokanalnymi dorožkami... Možiet byť odna dvuchkanalnaja audiodorožka, hdie niet fona, a tolko rieč; možiet byť dvie audiodorožki, v odnoj iz kotorych otdielno fon, a v druhoj tolko rieč. Inohda podčinionnyje Ivana Ejsmonta umudriajutsia voobŝie vykładyvať vidieo s 8-ju odnokanalnymi audirožkami, hdie tolko odna rabočaja, ostalnyje — bityje... I tak dlitsia užie nieskolko miesiaciev, potomu čto vsiem byvšim mientam i diejstvujuŝim śpiecsłužbistam v rukovodstvie biełorusskoj propahandy sovieršienno nasrať na kačiestvo, hłavnoje, babki popiliť, kvartir da drahociennostiej žienie svojej pobolšie nakupiť.
 • poopahanda nie pomožiet, miortvyje nie živut
  13.06.2024
  Mnie intieriesno, koho v sparinh-partniory naznačat, karpienkoaa, švieda, biendukieviča, kačanovu ?
  Pri pravilnoj propahandie, staraja, triochprocientnaja, nieobrazovannaja, chamavitaja, no złopamiatnaja razvalina, s familijej łukašienko, proihrajet lubomu.

Dar‘ja Łosik vyjšła na svabodu pa pamiłavańni9

Dar‘ja Łosik vyjšła na svabodu pa pamiłavańni

Usie naviny →
Usie naviny

Paŭła Łatušku vyklikali ŭ polskuju prakuraturu2

Rasijski vajskoviec, jakoha nibyta siońnia ŭzarvali ŭ Maskvie: Ja žyvy, siadžu na pracy

Śpievaka — pastajannaha ŭdzielnika aficyjnych kancertaŭ — buduć sudzić za pratesty1

Siaredni zarobak u červieni vyras na 50 rubloŭ, ale nakolki jon adlustroŭvaje realnuju situacyju?

Dzikavicki: Kamanda «Biełsata» amal nie maje nijakaha ŭpłyvu na situacyju3

Stryžak tłumačyć, čamu suprać pieramovaŭ z łukašenkaŭcami i jakaja jaho prapanova1

Stali viadomyja padrabiaznaści sustrečy Dudy i Si Czińpina nakont režymu Łukašenki

Na tarhach u Minsku dalar z salidnym zapasam ruchnuŭ da hadavoha minimimu1

«Padrychtoŭka da Alimpijady prajšła nie tak, jak płanavała». Cimanoŭskaja raskazała, ź jakim nastrojem jedzie ŭ Paryž6

bolš čytanych navin
bolš łajkanych navin

Dar‘ja Łosik vyjšła na svabodu pa pamiłavańni9

Dar‘ja Łosik vyjšła na svabodu pa pamiłavańni

Hałoŭnaje
Usie naviny →