Hramadstva77

Akademija adukacyi da jubileju vyzvaleńnia Biełarusi praviadzie kanfierencyju pad nastalhičnaj nazvaj

Navukova-praktyčnaja kanfierencyja, jakuju płanujecca pravieści 24-25 červienia 2024 hoda na bazie Akademii adukacyi, budzie nasić nazvu «Rola Kamunistyčnaj partyi Savieckaha Sajuza ŭ pieramozie savieckaha naroda ŭ Vialikaj Ajčynnaj vajnie».

Akademija adukacyi. Fota: Jandeks.Karty

U savieckija časy mierapryjemstvy z padobnymi nazvami byli spravaj budzionnaj, a voś u postsaviecki pieryjad, choć sama kanceptualnaja asnova aficyjoznaj pamiaci pra vajnu zastavałasia toj ža samaj, akcenty rabilisia ŭsio ž krychu inšyja. Ciapier ža, jak vyhladaje, fantazija arhanizataraŭ kanfierencyj takoha kštałtu vyčarpałasia. 

Metaj praviadzieńnia kanfierencyi paznačajecca

«farmiravańnie i raźvićcio histaryčnaj pamiaci ab roli Kamunistyčnaj partyi Savieckaha Sajuza, Kamunistyčnaj partyi Biełarusi ŭ pieramozie savieckaha naroda nad fašyzmam u hady Vialikaj Ajčynnaj vajny; vyklučeńnie falsifikacyi historyi i zamoŭčvańnia roli VKP(b), KP(b)B u pieramozie nad fašysckaj Hiermanijaj».

Kamientary7

 • Nacdem
  21.06.2024
  Kamunizm budzie źniščany!
 • okop łukašienko
  21.06.2024
  Prostitie, no, to, čto vytvoriajet sistiema łukašienko, očień pochožie na kakuju-to bieskoniečnuju šizofrieniju v masštabie Biełarusi.
   Ni łukašienko, ni jeho sistiema nie mohut i nie v sostojanii, śvierstať prohnoz raźvitija strany chotia by na hod, a vot pierienos prošłoho v nastojaŝieje, prosto priot okieanskim potokom. Ono poniatno, prošłoje rassmatrivajemo, prošłoje izučieno, prošłoje podchodit dla trudovoho, niŝieho koncłahieria s uzakoniennym biezzakonijem, kotoryj postroił łukašienko, a vot dla sozdanija prohrammy raźvitija strany na buduŝieje, chotia by na hod, niet ni žiełanija, ni znanii, ni obrazovanija, ni sriedstv, vsie pomniat obieŝałki łukašienko, 20 letniej davnosti, sriedniej zarpłaty v 1500 dołłarov, 1700 dołłarov, a voz i nynie tam.
   Diešievle i proŝie zahnať v niŝieje prošłoje, bieź pierśpiektiv raźvitija i nadiežd na normalnuju žizń, da v russkij okop zachvatničieskoj vojny. Vot na eto, i łukašienko, i jeho sistiema sposobny i horazdy, tiem boleje, čto takoj podchod sochraniajet niezakonno zachvačiennuju vłasť łukašienkom i śvierch baryši obsłuživajuŝich sistiemu i jeho niezakonnuju vłasť.
 • Vyzvaleńnie Biełarusi?
  21.06.2024
  A kali jano było? Moža ŭ 1939… kali departavali i rasstralali ŭ Katyni na paru z palakami? Ci moža ŭ 1944 kali razbambili kožnuju čaćviortuju chatu i źniščyli kožnaha treciaha? Ci paśla 1945 kali kali ad mapy Biełarusi zastaŭsia fihavy list? Chto padkaža kali vyzvalili Biełaruś? Ci ŭ 1994 hodzie kali Biełaruś "vyzvalili" ad Kanstytucyi?... Ja zabłytaŭsia ŭ ličbach... Nu kali vyzvalili Biełaruś i biełarusy atrymali na rešcie prava na svaju Świenta Ziemia?

Rabotnicy suda pahražaje da 12 hadoŭ za «zakliki da sankcyj i abrazu Łukašenki»

Rabotnicy suda pahražaje da 12 hadoŭ za «zakliki da sankcyj i abrazu Łukašenki»

Usie naviny →
Usie naviny

Hety karlikavy kot z saramlivym vyhladam staŭ novaj zorkaj sacsietak5

U hateli Banhkoka znojdzieny miortvymi šeść hramadzian Vjetnama1

Nazvany śviežy miedyjanny zarobak. I jon namnoha mienšy za siaredni

Vyśvietliłasia, što pad Maskvoj patanuŭ kiraŭnik delehacyi vajskoŭcaŭ KNDR

Rabočamu z Baranavičaŭ dali hod za łajki pad karykaturami na Łukašenku. Ciapier pahražaje jašče da 12 hadoŭ2

Zamach na Donalda Trampa płanavaŭ Iran — CNN11

Minenierha paviedamiła pra adnaŭleńnie elektrazabieśpiačeńnia Mazyra1

Mazyrskaja viertykalščyca dałažyła pra adnaŭleńnie vodazabieśpiačeńnia. U kamientarach joj piarečać

Ad siońnia Litva maje namier uvieści abmiežavańni na ŭjezd aŭto ź biełaruskimi numarami30

bolš čytanych navin
bolš łajkanych navin

Rabotnicy suda pahražaje da 12 hadoŭ za «zakliki da sankcyj i abrazu Łukašenki»

Rabotnicy suda pahražaje da 12 hadoŭ za «zakliki da sankcyj i abrazu Łukašenki»

Hałoŭnaje
Usie naviny →