Спорт

Гандбол. Славенія выбіла Расію і іншыя чвэрцьфіналы

У сераду на чэмпіянаце свету па гандболе ў Іспаніі прайшлі чвэрцьфінальныя матчы.

Зборная Славеніі вырвала перамогу ў Расіі 28:27. Расейцы жвава пачалі матч: яны вялі да 15-й хвіліны 10:5, але славенцы спачатку скарацілі лік, а затым і выйгралі першы тайм (14:13). Беларус Сяргей Гарбок, што выступае за Расію, закінуў адзін мяч, атрымаў чырвоную картку і быў выдалены.

Нагадаем, што беларусы таксама прайгралі славенцам з розніцай у адзін мяч (26:27) на чэмпіянаце свету, гэта было на групавой стадыі.

Зборная Харватыі перамагла чэмпіёнаў свету Францыю — 30:23. Нагадаем, што харваты ў 1/8 фіналу выйгралі ў Беларусі 33:24.

Данія перамагла Венгрыю 28:26, а Іспанія — Германію 28:24.

У паўфіналах у пятніцу згуляюць: Харватыя — Данія (23:30), Іспанія — Славенія (21:15). Фінал пройдзе ў нядзелю.

Каментары

Пяскоў: Канцэнтрацыя УСУ на мяжы з Беларуссю — праблема не толькі Мінска, але і Масквы

Усе навіны →
Усе навіны

Канье Уэст прыляцеў у Маскву7

Святлана Ціханоўская адзначыла Купалле з беларусамі ў Літве38

«Мяне б згвалтавалі, як Лізу?» Трое напалі на беларуску ў Варшаве33

Амерыканскія СМІ назвалі, хто можа пераканаць Байдэна выйсці з прэзідэнцкай гонкі