Спорт1414

Трэнер Георгій Кандрацьеў: Нас ніхто не любіць

Галоўны трэнер зборнай Беларусі па футболе Георгій Кандрацьеў падзяліўся меркаваннем пра матч з Ізраілем (1:2).

— Першы тайм выдатна атрымаўся. Відаць, план працаваў. Што адбылося ў другім? Чаму пачалі падсаджвацца?

— Не хапіла фізічных сіл. Вось і ўсё. Іншых прычын не бачу.

— Гэта моцна ўдарыла па камандзе?

— Крыўдная параза з незразумелым пенальці, другі гол таксама не зусім зразумелы. Хлопцы, вядома, засмучаныя. Я пакуль іх не чапаю. Падзякаваў за гульню. Яны аддалі ўсе сілы. Зрабілі ўсё, што маглі.

Бачыце, мы ваюем не толькі з супернікамі, але і з суддзямі. Калі прызначаюцца такія пенальці… У вароты Ізраіля быў чысты пенальці — Ваню [Бахара] рукамі выштурхнулі, нават VAR не сталі глядзець. Што тут каментаваць? Як казаў Астап Бэндэр, нас ніхто не любіць, — сказаў Кандрацьеў.

Поўная цытата персанажа Бэндэра з фільма «12 стульев» гучыць так: «Нас ніхто не любіць, калі не лічыць крымінальнага вышуку, які таксама нас не любіць», піша «Трыбуна».

Зборная Беларусі ўчора прайграла ў кваліфікацыі да Еўра-2024 камандзе Ізраіля з лікам 1:2, прычым беларусы выйгравалі да 85-й хвіліны 1:0. У панядзелак у Будапешце беларусы згуляюць са зборнай Косава.

У падапечных Кандрацьева тры паразы ў трох матчах адбору: у сакавіку беларусы прайгралі Швейцарыі (0:5) і Румыніі (1:2).

Увогуле беларусы не могуць перамагчы з сакавіка 2021 года ўжо 16 матчаў.

Каментары14

• Acab
    17.06.2023
    Бюджэтнікі, вы на карку чужым возіцеся, няма за што любіць бюджэтніка
  • Axel Justas
    17.06.2023
    А за што вас любіць? Зграя нікчэмнасцяў, зверху донізу.
  • Абу
    17.06.2023
    Няма чаго на бутсы наракаць, калі ногі крывыя.

Наколькі рэалістычны прагноз эканамічнага развіцця Беларусі на 2025 год? Адказвае эканаміст2

Усе навіны →
Усе навіны

«Ён хоць у курсе, што стаў зоркай?» Ролік з «сумным чмялём» з Мінскага цырка за суткі набраў амаль 2 мільёны праглядаў2

Вось колькі байцоў Пуцін паклаў за два гады штурмаў Вуглядара13

Падчас іранскай ракетнай атакі па Ізраілі загінуў адзін палесцінец і пацярпелі двое ізраільцян7

Перад іранскай ракетнай атакай у Тэль-Авіве адбыўся тэракт

Што вядома пра Вячаслава Папшо — блогера «Жыве», які паехаў у Беларусь і быў арыштаваны14

Іран запусціў 180 балістычных ракет па Ізраілі. Іх ізноў пашчоўкалі30

Лукашэнка зацвердзіў прагнозныя паказчыкі для эканомікі і фінансаў на 2025 год1

«Памыў машыну, праз 30 хвілін яна зноў у пыле». Да Беларусі такі дабраўся прыкаспійскі пыл3

Стаў вядомы шорт-ліст літаратурнай Прэміі Ежы Гедройця. Хто трапіў у выніковую шасцёрку?2