Спорт22

Трапілі пад харвацкі каток

Нацыянальная жаночая зборная Беларусі па гандболе правяла першы матч асноўнага раўнду чэмпіянату Еўропы — з харваткамі. Упершыню на турніры наша каманда гуляла не ў Охрыдзе, а ў сталіцы Македоніі — Скоп’і.

Пачатак гульні абнадзейваў — у нашых атрымоўвалася літаральна ўсё. Здавалася, што за мяч змагла зачапіцца і варатар зборнай Абрамовіч. На нейкіх перыядах першага тайма перавага беларусак складала аж пяць галоў.

Аднак потым усё пачалося валіцца з рук нашых дзяўчатак. Харваткі хуценька прыбралі гульні да сваіх рук. На перапынак зборныя сыходзілі з лікам 18:21 на карысць балканак.

Другі тайм быў правалены цалкам. Дыяна Галубіч раз за разам разрывала беларускую абарону. На рахунку гэтай светлай харваткі аж 12 мячоў.

Лік увогуле выйшаў анамальна вялікі — 35:43. Самай выніковай у складзе нашых была Наталля Платановіч, яна закінула 9 галоў.

Наступны матч наша каманда правядзе ў сераду, 10 снежня, супраць немак.

Каментары2

Яшын: Лукашэнка абменьвае палітвязняў на дэталі для самалётаў «Белавія»

Усе навіны →
Усе навіны

Украіна забараніла чыноўнікам і вайскоўцам карыстацца месенджарам Telegram

Больш за паўмільёна беларусаў знаходзяцца ў Еўрасаюзе — Чалы14

«Я прыехала ў 4:50 і была ў чарзе 77-я». Як рыэлтарка набывала для сяброўкі кватэру ў элітным ЖК Мінска14