Германія ў 1/4 фіналу. Але для немцаў усё толькі пачынаецца

Зборная Германіі перайграла Данію з лікам 2:0.

Ілкай Гюндаган (Германія) пераскоквае Расмуса Хёйлуна (Данія). Фота: Darko Vojinovic / AP

Матч спыняўся ў канцы першага тайма з-за навальніцы і моцнай залевы.

У пачатку другога тайма лік адкрыў датчанін Андэрсан, але гол быў адменены з-за афсайду. І літаральна праз хвіліну Андэрсан ператварыўся ў антыгероя. У сваёй штрафной мяч трапіў яму ў руку — пенальці.

Кай Хаверц не прамахнуўся.

Потым забіў Джамал Мусіяла.

Гэта яго трэці гол на турніры, ён зраўняўся па колькасці галоў з Жоржам Мікаўтадзэ.

Як бачым, Данія цяжкасцяў у Германіі не выклікала.

Але ў 1/4 фіналу немцы 5 ліпеня (19:00) сустрэнуцца з пераможцам пары Іспанія — Грузія.

Нагадаем, што сёння ў першым матчы 1/4 фіналу Швейцарыя выбіла чэмпіёнаў Еўра-2021 Італію — 2:0.

У нядзелю таксама два матчы:

Англія — Славакія (19:00)
Іспанія — Грузія (22:00)

Каментары2

• Ахтунг
    30.06.2024
    Немцы были слабее датчан. Игру сделал судья.
  • менц
    30.06.2024
    Ахтунг, Немцы показали отличный креативный футбол, нереализовали кучу моментов. Датчане показали шаблонный англо-скандинавский футбол, с которым немцы легко совладали.

Голы мужчына перабег з Польшчы ў Беларусь, рух на мяжы на пару гадзін перакрывалі9