За латок пакупнікам трэба заплаціць асобна 14 капеек, дадатковы цэннік прымацавалі на вітрыне побач з латкамі.

Калі ўзяць і яйкі, і латок, то пакупнік плаціць 2,59 рубля. Калі браць такія ж яйкі, але ў пакеце, яны будуць каштаваць 2,45 рубля.

У адміністрацыі крамы растлумачылі, чаму латок прадаюць асобна: яйкі без упакоўкі «адгрузіў адзін з пастаўшчыкоў», і «кампанія закупіла латкі асобна», у іх самі работнікі крамы і фасуюць прадукт.

У пакупнікоў жа ёсць выбар — купляць яйкі ў пакеце ці разам з латком, плацячы дадатковыя грошы.

label.reaction.like
2
label.reaction.facepalm
5
label.reaction.smile
4
label.reaction.omg
1
label.reaction.sad
2
label.reaction.anger
3

Хочаш падзяліцца важнай інфармацыяй ананімна і канфідэнцыйна?