Спорт

Беларусы згулялі ў футбол з чарнагорцамі, вынік так сабе. ВІДЭА галоў

21 сакавіка зборная Беларусі па футболе згуляла ў турэцкай Антальі таварыскі матч супраць каманды Чарнагорыі. Беларусы саступілі — 0:2, хоць вынік мог быць і іншым.

Фота: team.abff.by

Абодва мячы чарнагорцы забілі яшчэ ў першым тайме. На 27-й хвіліне лік адкрыў Адам Марушыч.

Перад самым свістком на перапынак другі раз вызначыўся Нікола Крстовіч.

У другім тайме беларусы мелі добрую магчымасць скараціць адрыў з пенальці, але Макс Эбонг гэтую магчымасць змарнаваў.

26 сакавіка Беларусь згуляе ў гасцях таварыскі матч са зборнай Мальты, а 8 чэрвеня чакае ў Мінск расейцаў. Гэта, дарэчы, будзе першая гульня на сваім полі за 3 гады.