Спорт

«Гном, ты звар'яцеў, спыніся». Дзі Марыя звярнуўся да Месі

Вінгер лісабонскай «Бенфікі» і калега па зборнай Аргенціны і адным сезоне ў ПСЖ Анхель дзі Марыя звярнуўся да форварда «Інтэр Маямі» Ліянэля Месі пасля матча з «Нью-Ёрк Рэд Булз».

Ліянэль Месі. Фота: Tim Nwachukwu / Getty Images

«Гном, ты звар'яцеў, спыніся», — напісаў дзі Марыя ў адной з сацыяльных сетак, звяртаючыся да сябра.

27 жніўня прайшоў матч чэмпіянату МЛС (Амерыканская футбольная суперліга), у якім «Нью-Ёрк Рэд Булз» прымаў «Інтэр Маямі». Сустрэча завяршылася перамогай гасцей з лікам 2:0. Ліянэль Месі адзначыўся голам на 89-й хвіліне сустрэчы.

«Інтэр Маямі» змог перапыніць 11-матчавую бязвыйгрышную серыю ў МЛС. У наступным туры каманда Херарда Марціна сустрэнецца з «Нэшвілам» 31 жніўня.

У гэтым сезоне Ліянэль Месі, які перайшоў у «Інтэр Маямі» ў ліпені, правёў за фларыдскі клуб дзевяць матчаў ва ўсіх турнірах, забіў 11 галоў і зрабіў тры выніковыя перадачы, піша Championat.com.

Каментары

Намеснік Ціханоўскай Валер Кавалеўскі пакінуў пасаду

Усе навіны →
Усе навіны

Пераможцам конкурсу на найлепшы здымак насякомых стала фатаграфія пчол-зязюль, што займаюцца рэлаксам ФОТАФАКТ2